Home TURIZËMALL INCLUSIVE GLORIA VERDE RESORT

GLORIA VERDE RESORT

nga admin
5/5

Vendndodhja

Hoteli ndodhet 46 km nga qendra e Antalya-s dhe 38 km nga aeroporti i saj. Ndodhet në vijë të parë me detin dhe ka plazh ranor.  Ky resort është I vendosur në Belek dhe është i preferuar për ato që luajnë golf pasi ka 45 vrima golfi. Është ndërtuar në vitin 2007 dhe ka një sipërfaqe prej 68.000m2. Gloria Verde ka pishina të ujërave të ëmbla, një qendër spa dhe një plazh unik me jetë të egër detare.  

Akomodimi

Hoteli ofron akomdim në total 293 prej të cilave

Ka 148 dhoma, 124 suita dhe 21 vila.

Të gjitha dhomat standarte janë të pajisura me: tharëse flokësh, telefon me dalje direkte, LCD TV satelitor, tualet, ajër të kondicionuar, mini bar, kasafortë (pa pagese), ballkon ose tarracë, ëireless internet.

Ushqimi dhe Pijet

Mysafirët mund të shijojnë ushqimet në restorantin kryesor Mythos, ku do të gjejnë kuzhinë turke, francize, kuzhinën e Lindjes sëmesme dhe kuzhinë ndërkombëtare. Resorti ka 2 restorante A la Carte:

  • Bazilika A la Carte Restoran 
  • Garuda A la Carte Restoran 

Këtu do të gjeni kuzhinën aziatike në restorantin Garuda dhe një shkrirje të ushqimit turk me mesdhetarin në Bazilika. Të dy restorantet përqendrohen në ngrënie të shëndetshme, me pak kalori.

Gjithashtu pushuesit mund të konsumojnë snack në:

  • Gloria Pastisserie.
  • Neptun Bar
  • Verde Bar.
  • Gjithashtu mund të konsumojnë pije në 6 bare:
  • Lobby Bar
  • Zodiac Bar
  • Pool Bar
  • Vital Bar

Shërbime

Asklepion Spa & Thalasso (1.800 m2) pishinë e brendshme and Thalasso Pool (me ujë deti) 1172m2 pishinë në ambjent të hapur (ujë të freskët), hamam, sauna, fitnes center, thalasso center, tenis, futboll, programe zbavitëse, ping pong, volejboll në plazh, aerobi, gjimnastikë në uje, kurse golfi, sallë mbledhjesh. 

Për fëmijët: 

Klubi i fëmijëve për moshat (4-12 vjeç)

Shërbime dhe aktivitete me pagesë: 

Lavanderi, pastrim kimik, gloria sport center: toure me biçiklete ose ngjitje në mal, kurse golfi.

Pozicioni i Hotelit në Hartë

Lexoni rreth Turqisë

Shkruani një koment

Mund t'ju pëlqejnë edhe: