RIXOS SEAGATE SHARM

rixos-seagate-sharm-el-sheikh-

RIXOS SEAGATE SHARM 5* – ULTRA ALL INCLUSIVE – LUXURY HOTEL

Rixos Seagate Sharm 5* Deluxe gjendet 18 km larg Naama Bay dhe 9 km nga aeroporti i Sharmit. Hoteli eshte hapur ne 2016. I klasifikuar si Hotel me 5 yje, i pozicionuar mes palmash gjate bregur te Sharm El Sheikh, luksozi Rixos Seagate Sharm ofron nje plazh privat, nje park ujor dhe nje trajtim Ultra All Inclusice. E gjithe zona mbulohet nga sherbimi WiFi. Struktura ka 8 pishina (mes te cilave nje pishine e mbyllur), 6 restorante A La Carte dhe 9 bare.

Rixos SEAGATE Sharm ofron disa tipe dhomash te cilat klasifikohen : Superiore, Deluxe, Premium, Familjare, Junior Suites, Executive Suites, Superior Suites, Presidential Suites, Executive/Panoramic/Royal/King Suites, dhe Executive/Superior Villas. Te gjitha dhomat jane te bollshme dhe te arreduara me te gjitha mobiljet e nevojshme moderne. Ato jane te pajisura me minibar qe rifreskohet cdo dite, LCD TV Satelitor, telefon me dalje direkte, tharese flokesh, tualet me dush/vaske, ajer te kondicionuar, ene per kafe ose caj, kasaforte, ballkon ose tarrace.

Resorti ofron disa restorante:

Turqoise Main Restaurant, restorantin qendror ku sherbehen vaktet kryesore gjate dites.

Restorantet A la Carte: L Olivo sherbehen antipasta te ndryshme, sallatra, piza, pasta te pregatitura me ingrendient te fresket;

Mandarin shijoni kuzhinen dhe atmosferen tipike kineze;

Layali varietete tradicionale te kuzhines Libaneze, te llojeve te ndryshme;

Epicure restorant modern me kuzhine franceze,

Salt sherbehen prodhime te fresketa deti;

People s International Restaurant me kuzhine me ushqime nga e gjithe bota;

People s International Restaurant Sushi & Teppanyaki kuzhine me produkte te kuzhines japoneze.

Resorti ofron nje Aqua Park me 8 rreshqitese, pishine per femije, kend lojerash per femije, etj.

Kujdes: Per hyrjen ne Sharm el Sheikh nuk nevojitet vize. Pajisja me vize do te jete e nevojshme per cdo udhetim jashte ketij gadishulli dhe kostoja do te jete 25 USD.

You can send your inquiry via the form below.

RIXOS SEAGATE SHARM

Trip Facts

  • Sharm El Sheikh
  • Charter
  • 5 yje
  • Ultra All Inclusive
  • Autobus
  • 20 kg valixhe +10 kg bagazh dore