AURORA ORIENTAL RESORT

aurora

AURORA ORIENTAL RESORT 5*- ALL INCLUSIVE – EKONOMY HOTEL

I pozicionuar përgjatë plazhit, ky resort gjendet përballë me ishullin Tiran është vetëm 20 minuta me makinë larg nga Naema Bay. Gjithashtu resorti ka një distancë prej 9 km, larg kopshtit zoologjik të Sharm El Sheikh dhe 11 km nga Aeroporti Ndërkombëtar i Sharm El Sheikh.

Përveç pozicionit, një ndër pikat e forta të resortit është uji i cekët dhe i qetë, aq sa formon edhe pishina natyrale, të përshtatshme për fëmijët. Struktura është mjaft e përshtatshme për familjet me fëmijë, sa i takon ushqimit, akomodimit dhe argëtimit.

Hoteli ofron nje kapacitet prej 380 dhomash te standarteve te ndryshme duke perfshire 6 Executive Suites dhe 2 Presidential Suites. Te gjitha dhomat jane te paisura me ballkon ose tarrace, ajer te kondicionuar me kontroll individual, telefon, Televizor me kanale nderkombetare, Internet (extra pagese), frigorifer, makineri per kafe dhe caj, tualet, tharese flokesh.

Hoteli ofron disa restorante dhe bare te ndryshme duke ofruar nje shumellojshmeri ne zgjedhjet tuaja.
Merhaba Restaurant, La Terrazza Restaurant ofron kuzhine Italiane, Lobby Bar, Lemon twist Bar, Patio Pool Bar, Eastern Pool bar.

Hoteli ofron facilitet te shumta duke filluar me 3 Pishina per te rritur dhe 2 per femije, plazh privat, 1 fushe tenisi, fusha per Basketball, Volleyball, Football, Ping-Pong, Qender Spa (masazhe, sauna, banjo turke, banjo me avull), Diving, Mini Club per femije per moshat 4-12 vjec, Amphiteater, ekip per animacione.

Sherbim Lavanderie, 24 ore sherbim ne dhome, Doktor, Kasaforte, Parking, Internet, ATM, Qender Tregtare.

Kujdes: Per hyrjen ne Sharm el Sheikh nuk nevojitet vize. Pajisja me vize do te jete e nevojshme per cdo udhetim jashte ketij gadishulli dhe kostoja do te jete 25 USD.

You can send your inquiry via the form below.

AURORA ORIENTAL RESORT

Trip Facts

  • Sharm El Sheikh
  • Charter
  • 5 yje
  • All Inclusive
  • Autobus
  • 20 kg valixhe +10 kg bagazh dore