TURAN PRINCE HOTEL

turan_prince_hotel_

Turan Prince Hotel- Al Inclusive, ndodhet 55 km larg nga aeroporti i Antalya-s dhe 12 km nga qyteti antik i Sides.

I vendosur në një vijë bregdetare të bukur në Mesdhe, ky resort është shndërruar në një vend pushimi shumë të dashur për pushuesit.  Mos harroni se është vetëm 17 km larg nga porti historik i Side-s, një mundësi që nuk duhet humbur për t’u vizituar, gjatë qëndrimit tuaj atje.

Të gjitha dhomat kanë TV satelitor, minibar, disa përfshijnë ballkone dhe / ose pamje nga deti. Suitat kanë edhe Dhoma Ndenje si dhe vaska, ndërkohë që edhe vilat janë në dispozicion.

Të gjitha ushqimet janë të përfshira në pagesë: ka shumë restorante, duke përfshirë Restorant Peshku, Restorant Italian, Restorant Turk dhe Restorant Ndërkombëtar, plus bare të ndryshme.

Dhomat e hotelit janë të ndara në dy grupe, me 4 dhe 5 yje. Dhomat e pjesës me 5 yje janë në total 380. Ato janë të paisura me tualet, linjë direkte telefonike, sistem ajrimi, tv, tharëse flokësh, minibar, ballkon, kasafortë, telefon dhe tualet.

Resorti ka 5 Restorante dhe 5 Pishina.

Restoranti kryesor përmban 600 vende në pjsën e brendshme dhe 400 vend në tarracë.

Restorante të tjera të hotelit janë:Restoranti i Peshkut Turkuoise, i cili është A La carte (me rezervim), Restoranti Otoman, edhe ky A La Carte (me rezervim), Restoranti Italian -A La carte (me rezervim).

Hoteli ofron bare shumë të këndshme, si Lobby Bar, Snack bar, Pool Bar, Disco Bar, Restorant Bar.

NE ÇMIM PERFSHIHET

 • Fluturimi direkt me Charter
 • Transfertat aeroportuale drejt resortit
 • Akomodimi në resort
 • Ushqim dhe pije të pakufizuara
 • Çadra, Zhezlongu dhe peshqirët
 • Bare
 • Restoratet
 • Shërbimi mjekësor 24 or
 • Volejboll
 • Futboll
 • Dyqane Dhuratash
 • Jakuzzi
 • Mini Bar
 • Pishina
 • Ping Pong
 • Tenis
 • Video
 • Rrëshqitëse Uji
 • Animacion
 • Basketboll
 • Qendër Estetike
 • Disko
 • Qendër Fitnessi
 • Gjimnastikë
 • Pishinë për Fëmijë
 • Roje Bregdetare
 • Mini Club
 • Plazh Privat
 • Sauna
 • Snack Bar
 • Telefon
 • Banjo Turke
 • Pishinë e Ngrohtë

NE ÇMIM NUK PERFSHIHET:

 • Bilardo
 • Mësime për Zhytje
 • Fax
 • Parukeri
 • Market
 • Makina me Qera
 • Shërbimi në Dhomë
 • Qendër Tregtare
 • SPA
 • Sporte ujore
 • Bowling
 • Doktor
 • Sallë Lojrash
 • Internet Caffe
 • Qendër Masazhi
 • Nargjile

You can send your inquiry via the form below.

TURAN PRINCE HOTEL

Trip Facts

 • Side
 • Charter
 • 5 yje
 • All Inclusive
 • Autobus
 • 20 kg valixhe +10 kg bagazh dore