STEIGENBERGER ALCAZAR SHARM

STEIGENBERGER ALCAZAR SHARM

STEIGENBERGER ALCAZAR SHARM 5* – ULTRA ALL INCLUSIVE – LUXURY HOTEL

Resorti ndodhet 10 min larg nga Aeroportit Nderkombetar i Sharm El Sheikh. Hoteli ka plazhin e tij privat,  STEIGENBERGER ALCAZAR  hotel  ndodhet ne Sharm El Shaik, ne Nabq Bay ne Detin e Kuq , shtrihet ne nje siperfaqe prej 35.000 m2.

Ne dispozicion te akomodimit jane 632 dhoma ne total ,te ndara ne:

Superior Room with garden-view  46 m2

Superior Room pool-view 46 m2

Superior Room swim-up 46 m2

Superior Room sea-side 46 m2

Deluxe Family Room pool-view 52 m2

Deluxe Family Room garden-view 58 m2

Deluxe Family room swim-up 58 m2

Deluxe Family room sea-side 58 m2

Junior Suite 110 m2

Luxury Villa 216 m2.

Te gjitha dhomat jane te pajisura me nje TV te sheshte, kondicionier,  kasaforte, banjo, dush, mini bar me pije te lehta),  kasaforte, tharese flokesh, linje direkte telefoni, wi-fi ne ambjentet e hotelit. Resorti ka 3 pishina per te rritur, 2 pishina per femije dhe nje Mini Club per femijet .

Restorantet kryesore ofron bufe te hapur per mëngjesin, drekën dhe darkën.

Patisserie, Beach bar, Three bars, Akullore ofrojne embelsira dhe akullore ne orare te caktuara gjate dites, po keshtu ofrojne fruta ne plazh, kek, çaj ne orare te caktuara gjate dites.  Ku restorant ofron edhe Mengjes te Vone, per ato qe ngrihen me vone nga gjumi.

Ne 5 Restorantet A La Carte ofrohen shumellojshmeri te pijeve alkolike, te ngrohta dhe pije te lehta.

Restorantet jane si me poshte:

ZOHREYA RESTAURANT: Mengjesi bufe 7:00 am deri 10:30 am;  Dreka bufe 12:30 pm deri 3:00 pm; Darka 6:30 pm-9:00 pm

Z RIHANA RESTAURANT: Mengjesi bufe 7:00 am deri 10:30 am; Dreka bufe 12:30 pm deri 3:00 pm; Darka 6:30 pm-9:00 pm

R AMOURA RESTAURANT: Pije 10:00 am deri 10:30 pm; darka 6:30 pm-10:30 pm; Shisha 4:00 pm-10:30 pm

HAMA: Darka 6:30 pm-10:30 pm; LA MAISON Darka 6:30 pm-10:30 pm

SANAFIR RESTAURANT AND BEACH BAR: Pijet 10:00am deri 5:00 pm; Snacks 12:00 pm deri 4:00 pm; Darka 6:30 pm deri 10:30 pm

LIMONI: Darka 6:30pm deri 10:30pm; ALMAZA: Pije 10:00am deri 5:00pm; Snack 12:00pm deri 5:00pm

CAZAR BAR: Pije 10:00am deri 1:00pm

MARHA  BAR 24 ore Hapur

Resorti ofron edhe shume sherbime te tjera, si pershembull:
Trajtime per fytyren-trupin, masazhe, per femrat dhe per meshkujt, banjo me avull, fushe tenisi; Qender zhytjeje, Aerobi ne uje, Gjuajtje me shigjeta/hark, Yoga, Mini football, Voleyball ne plazh, Three bars, Ice-cream gjate gjithe kohes, Fruta ne plazh dhe çaj.

You can send your inquiry via the form below.

STEIGENBERGER ALCAZAR SHARM

Trip Facts

  • Sharm El Sheikh
  • Charter
  • 5 yje
  • Ultra All Inclusive
  • Autobus
  • 20 kg valixhe +10 kg bagazh dore