RIXOS SHARM EL SHEIKH

rixos-sharm-el-sheikh-

RIXOX SHARM EL SHEIH 5* – ULTRA ALL INCLUSIVE – DELUXE, ndodhet ne zemer te Sharm el Sheikh dhe ofron pamje te Gjirit te Qaaba dhe  ishullit te Tiran. Hoteli gjendet 22 km larg Naama Bay dhe 8 km nga aeroporti I Sharmit. Hoteli eshte rinovuar ne vitin 2016.

I klasifikuar si LUXURY HOTEL, resorti është gati të mirepresë mysafiret me standardet premium të klasit të parë botëror. Ky vendpushim luksoz me 5 yje në Sharm El Sheikh ndodhet në bregdet midis palmave që “banojnë” në një nga pikat më të bukura të zhytjes në të gjithë botën, ku shkëmbinjtë koralë pikturojnë një pamje mahnitese, me jetën e gjallë ujore që ndodhet poshtë saj.

Me plazhin e tij privat, Rixos Sharm El Sheikh ofron konceptin Ultra All Inclusive. Resorti ofron 11 pishina, 7 restorante A La Carte dhe 5 bare.

Rixos Sharm ofron nje game te gjere tipe dhomash te cilat klasifikohen : Superiore, Deluxe, Familjare dhe Junior Suites.

Te gjitha dhomat jane te bollshme dhe arreduara me te gjitha mobiljet e nevojshme moderne.

Ato jane te pajisura me: minibar, LCD TV Satelitor, telefon me dalje direkte, tharese flokesh, tualet me dush/vaske, ajer te kondicionuar, ene per kafe apo caj, kasaforte, ballkon ose tarrace.

Hoteli ofron disa restorante:

Zodiac & Nefertiti Main Restaurants, restorantin qendror ku sherbehen vaktet kryesore gjate dites.

Restorantet A La Carte ITALIAN

FAIR EAST shijoni kuzhinen dhe atmosferen tipike kineze;

PAPYRUS ORIENTAL varietete tradicionale te kuzhines egjiptiane, te gatuara ne cast kombinuar edhe me menu te kuzhines mesdhetare;

SAKURA JAPANESE me kuzhine japoneze;

TAJ MAHAL INDIAN me kuzhine pikante dhe ekzotike te gadishullit Indian;

HATMEHIT SEAFOOD sherbehen prodhime te fresketa deti.

Ne resort ofrohen edhe Mini club per femijet 4-12 vjec, 2 fusha tenisi, ping-pong, volleyball ne plazh, football, basketball, loje me shigjeta, loje me sfera, fitness, bilardo, lojra plazhi, 3  rreshqitese, muzike live dhe disko, sherbim ne dhome, lojra elektronike, telefon, fax, lavanderi, minimarket, dyqane, makina me qera, waterpipe nargjile, sherbim mjekesor, baby sitting, salle mbledhjesh, spa(trajtime trupi dhe masazh, dhome me avull, sauna, jaccuzzi), loje shahu.

Kujdes: Për hyrjen në Sharm el Sheikh nuk nevojitet vizë. Pajisja me vizë do të jetë e nevojshme për çdo udhëtim jashtë këtij gadishulli dhe kostoja do të jetë 25 USD.

You can send your inquiry via the form below.

RIXOS SHARM EL SHEIKH

Trip Facts

  • Sharm El Sheikh
  • Charter
  • 5 yje
  • Ultra All Inclusive
  • Autobus
  • 20 kg valixhe +10 kg bagazh dore