RIXOS PREMIUM TEKIROVA

Rixos Premium Tekirova

Hoteli eshte i lokalizuar ne Tekirova, ne nje nga anekset e kaltra te Mesdheut. Rrethuar nga peme pishe dhe nga nje panorame malore mitike. Ndertuar mbi nje siperfaqe prej 192.000 m2, kompleksi eshte vetem 10 minuta larg nga qendra e biznesit dhe e argetimit e Tekiroves, 17 km larg nga qendra turistike e Kemerit dhe 73 km larg nga Aeroporti i Antalias, 63 km nga qendra e Antalyas. Ndodhet ne vije te pare me detin, me plazhin e tij privat prej rere dhe guralece. I rinovuar plotesisht ne vitin 2014.

Struktura e hotelit eshte e perbere nga 2 godina qendrore dhe villat ne pjesen e pasme, me nje numer total prej 770 dhomash. Hoteli ka 8 pishina, pishina kryesore ze nje siperfaqe prej 3319 metra katrore.
Ne zonen e vilave gjendet nje tjeter pishine me nje siperfaqe prej 5548 metra katrore. Ne brendesi te dhomave ka minibar, tv satelitor, linje direkte telefonike si ne tualet dhe ne dhome, kondicioner, ballkon, sensor kundra zjarrit, tualet dhe vaske, tharese flokesh.

Restoranti kryesor ku sherbehet: Mengjes i hapur buffe, mengjes ne ore me te vona, dreka dhe darka 6 Restorane A La Carte jane te hapur per darka me rezervim paraprak.

La Rosetta – restorant me gatime Italinae

Layali – restorant ne te cilin keni mundesi te shijoni kuzhinen libaneze

Cactus – restorant me gatime amerikane

Lalezar – ku keni mundesi te shijoni specialitetet e kuzhines turke

Mermaid – ne te cilin keni mundesi te shijoni prodhime te fresketa deti

Mandarin – restorant me specialitete te Lindjes se larget

Chef’s – ne te cilin serviren gatime internacionale

Ne baret e hotelit mund te shijoni soft drinks, pije alkoolike dhe jo-alkoolike

Hoteli dallohet per Aquaparkun me te madh dhe me modern ne zonen e Kemerit
Resorti ka një pishinë të madhe me kater seksione, pishine qendrore, pishine per femijet, dhe pishine e mbyllur me uje te ngrohte, shezllonet, peshqiret dhe cadrat e plazhit.

Gjate dites te ftuarit mund te shijojne ekipin e argetimit te cilet realizojne lojra te ndryshme dhe aktivitete sportive dhe gjate nates shfaqje te mrekullueshme me kercimtare nga vende te ndryshme te botes.

Për të sapo martuarit : Pritje private, check in dhe check out i shpejte, Dhome e zbukuruar me nje dekorim te vecante per ciftin Mengjes ne dhome

Ciftit do t’i kushtohet me shume prioritet ne reservimin e restorantit a la carte Sherbim ne dhome i Bakllavase, Cokollate speciale dhe Spumante Photo dhurate.

Upgrade dhome ne varesi te disponibilitetit. Kjo oferte vlen per nje periudhe deri ne 3 muaj nga dita e celebrimit.

You can send your inquiry via the form below.

RIXOS PREMIUM TEKIROVA

Trip Facts

  • Kemer
  • Charter
  • 5 yje
  • Ultra All Inclusive
  • Autobus
  • 20 kg valixhe +10 kg bagazh dore