PARROTEL BEACH RESORT

parrotel beach resort

PARROTEL BEACH RESORT 5* – ALL INCLUSIVE – STANDART HOTEL 

Ky resort ndodhet 8 km larg nga Aeroporti Ndërkombëtar Sharm El-Sheikh dhe 17 km nga Naama Bay.  Eshtë një resort luksoz që përmban një plazh privat me rërë, 3 pishina, 3 fusha tenisi dhe një fushë volejbolli. Ai gjithashtu ka 5 restorante, argëtime të përditshme dhe sporte ujore. Mysafirët  mund të gëzojnë kënaqësitë e resortit, duke bërë not në pishinë të madhe, që rrethohet nga Palmat.

Informacion i rëndësishëm: Hyrja në akuaparkun e Parrotel Aquapark është me extra pagesë, 7 usd personi/dita.

Parrotel Beach Resort me 5 yje ofron dhoma të dekoruara bukur, secila prej tyre ka ballkon privat dhe TV satelitor.

Restorantet ofrojnë në bufe te hapur një shumëllojshmëri ushqimesh, duke përfshirë kuzhinën tradicionale egjiptiane, italiane, produkete deti dhe pice me furre druri.  Koktejle dhe kafe shërbehen në bare dhe kafene.

Hoteli ka ne total 331 dhoma, te gjitha dhomat jane te pajisura me nje TV te sheshte, kondicionier,  kasaforte, banjo, dush, mini bar, ballkone ose tarraca, kasaforte, tharese flokesh linje direkte telefoni, internet ne lobby, baby chair ne restorant, kend lojerash per femijet, animacione te ndryshme gjate gjithe dites.

Restoranti Olivia sherben mengjesin, dreken dhe darken

Restorantet  A La Carte jane me rezervim paraprak dhe ne kete resort gjenden kater te tille: LA CASCATTA, IL GROTTO, TRADE WINDS, JIATA.

Resorti ofron edhe keta bare: Toucan  bar, Azurre pool bar, Beach bar, Shahrazad shisha loungue.

Ka 4 pishina, pishinen qendrore, pishinen per femije, jackuzi dhe pishinen Marin. Mini Club me animacione te ndryshme gjate gjithe dites, Amfiteater, Disco, Diving center, Zhytje (me pagese), Spa & Fitnes , Voleyboll ne plazh.

Kujdes: Për hyrjen në Sharm el Sheikh nuk nevojitet vizë. Pajisja me vizë do të jetë e nevojshme për çdo udhëtim jashtë këtij gadishulli dhe kostoja do të jetë 25 USD.

Informacion i rendesishem: Hryja ne aquapark e Parrotel Aquapark eshte me extra pagese 7 usd personi/dita

You can send your inquiry via the form below.

PARROTEL BEACH RESORT

Trip Facts

  • Sharm El Sheikh
  • Charter
  • 5 yje
  • All Inclusive
  • Autobus
  • 20 kg valixhe +10 kg bagazh dore