MONTE CARLO HOTEL

monte carlo resort

MONTE CARLO HOTEL 5 * – ALL INCLUSIVE

Hoteli ndodhet ne nje lokatitet fantastik ne Sharm el Sheikh duke u rrethuar me nje bukuri mahnitese dhe teper te veçante, qe ofron nje vizion unik te zones perreth. Hoteli eshte i madh dhe luksoz dhe me pamje te mrekullueshme te gjirit. Plazhi eshte koralor.

Monte Carlo Sharm El Sheikh (Vetëm për të rriturit) ofron strehim me 5 yje në rrethin El Hadaba. Ky vend tradicional u hap në 1999 dhe përfshin 358 dhoma.
Rreth 2. km nga resorti, mysafirët do të gjejnë plazhin e famshem Hadaba Beach.  Ata mund te gjejne nje plazh idilik fare afer prane resortit te tyre.

Hoteli perbehet nga 321 dhoma Standarte dhe 35 Suita te gjitha te dekoruara dhe arreduara me shije. Shumica e dhomave jane me pamje nga deti,te medha ,me ballkon ose me tarrace. Dhomat jane te pajisura me te gjitha orendite dhe luksin e vecante te cilin ky hotel mund te ofroje. Ato kane Ballkon ose Tarace, Sistem qendror kondicionimi, Telefon me linje direkte, Tv satelitor, Tapet, Mini bar, Tharese flokesh, Kasaforte sigurie dixhitale, Internet, Tualet me dush dhe te gjithe aksesoret e nevojshem.

Hoteli ka disa opsione per sa i perket Resoranteve dhe Bareve: Le Cafe – ne nje ambjent relaxues ku keni mundesi te shijoni mengjesin, dreken dhe darken; Blue Ginger – restorant me kuzhine Japoneze; Fayrouz – restorant me specialitete te kuzhines Libaneze; La Luna – ku keni mundesi te shijoni ushqime te kuzhines Italiane dhe Mesdhetare; Lobby bar – mund te shijoni pije te shumllojshme alkoolike dhe joalkoolike; The Pyramid Bar – i lokalizuar prane pishines ku serviren Snacks; The Waves Bar ne te cilin mund te provoni Snacks, Sanduic dhe Embelsira.

Pishine, kopesht, fushe tenisi, diving, mini golf, sporte ujore, sauna, fitness, spa, masazh, plazh privat, library,shesh lojrash per femije, internet wireless free, parking, sherbim ne dhome, makina me qera, exchange, ATM, babysitting, lavanderi, fax, fotokopje, sallon bukurie, dyqan per dhurata dhe suvenire, gazeta, kasaforte.

Kujdes: Per hyrjen ne Sharm el Sheikh nuk nevojitet vize. Pajisja me vize do te jete e nevojshme per cdo udhetim jashte ketij gadishulli dhe kostoja do te jete 25 USD.

Informacion i rendesishem: Klientet duhet te bejne check out nga dhoma deri ne oren 12:00 dhe mund te perdorin facilitetet e hotelit deri ne 17:00 pa pagese. Pas kesaj ore çdo gje eshte me extra pagesë ku klientet mund te negociojnë ne recepsion.

You can send your inquiry via the form below.

MONTE CARLO HOTEL

Trip Facts

  • Sharm El Sheikh
  • Charter
  • 5 yje
  • All Inclusive
  • Autobus
  • 20 kg valixhe +10 kg bagazh dore