AMARA DOLCE VITA

amara dolve vita ok

AMARA DOLCE VITA – ULTRA ALL INCLUSIVE, ka një vendndodhje ideale, aty ku malet Taurus bashkohen me Mesdheun, brenda një parajse të fshehtë, rrethuar nga pyje me pisha. Resorti ndodhet vetëm 2 km larg nga qendra e Tekirova-s, 18 km nga Kemer-i, 58 km nga Antalya dhe 75 km nga aeroporti i Antalya-s.

Zbuloni bukurinë e Mesdheut në Luksin Amara Dolce Vita,  rrethuar nga natyra. Shijoni aktivitete të ndryshme nga hipja në kalë deri tek zhytje në Amara Dolce Vita Luxury, e cila ka sipërfaqen e vet 163. 000 metër katror.

Akomodim komod, aktivitete të përditshme, lojëra speciale dhe luks. Këta janë komponentët, që e bëjnë Amara Dolce Vita ëndërrën e çdo kujt, fëmijë apo i rritur!

Amara Dolce Vita ofton për klientët e saj 700 dhoma të bollshme, të dekoruara me stil dhe të paisura me orenditë më moderne.

Të gjitha dhomat janë të projektuara me arkitekturë të veçantë dhe janë të paisura me sistem elektrik të dyerve, alarm antizjarr, paisje për kafe dhe çaj, TV LCD, kanale televizive kombëtare dhe ndërkombëtare HD, DVD, ballkon, tharëse flokësh, set për make-up, etj.

Hoteli disponon disa tipe dhomash:

Dhoma Club Standard (me pamje nga parku): Hoteli ka 382 dhoma te tilla me siperfaqe 40m2, te vendosura ne godinen Club. Dhomat kane 1 dhome gjumi (me krevat matrimonial ose dy shtreter te ndare), banje, 1 dhome garderobe ose garderobe dhe ballkon. 21 prej ketyre dhomave komunikojne me dyer te brendshme dhe mund te perdoren si dhoma familjare.

Dhoma Club Suite (me pamje nga parku): Hoteli ka 2 suita te ketij tipi me siperfaqe 65m2, te vendosura ne godinen Club. Suitat kane 1 dhome gjumi me krevat matrimonial nje dhome ndenjje, 1 banje me Jacuzzi 1 dhome garderobe dhe verande.

Dhoma per persona me aftesi te kufizuara (me pamje nga parku): Hoteli ka 4 dhoma te tilla me siperfaqe 40m2, te vendosura ne godinen Club. Dhomat kane 1 dhome gjumi dy shtreter te ndare, 1 banje me pajisje te veçanta per ta, dyer te gjera dhe 1 dhome garderobe.

Dhoma Standard Deluxe (179 Dhoma me pamje nga deti dhe 94 Dhoma me pamje nga parku):

Hoteli ka 273 dhoma Standard Deluxe me siperfaqe 40m2, te vendosura ne godinen Deluxe. Dhomat kane 1 dhome gjumi (me krevat matrimonial ose dy shtreter te ndare), banje, 1 dhome garderobe ose garderobe dhe ballkon. 20 prej ketyre dhomave komunikojne me dyer te brendshme dhe mund te perdoren si dhoma familjare.

Deluxe Junior Suite (me pamje nga deti): Hoteli ka 17 suita te ketij tipi me siperfaqe 63m2, te vendosura ne godinen Deluxe. Dhomat kane 2 dhoma: 1 dhome gjumi me krevat matrimonial dhe nje dhome ndenjeje qe komunikojne me dyer te brendshme, 1 banje dhe ballkon.

Dhome familjare Deluxe (me pamje nga deti): Hoteli ka 5 dhoma te ketij tipi me siperfaqe 70m2, te vendosura ne godinen Deluxe. Dhomat kane 2 dhoma: 1 dhome gjumi me krevat matrimonial dhe nje dhome gjumi me nje krevat te ndare qe komunikojne me dyer te brendshme, 1 banje dhe ballkon.

Deluxe Suite (5 me pamje nga deti dhe 2 me pamje nga parku): Hoteli ka 7 suita te ketij tipi me siperfaqe 80m2, te vendosura ne godinen Deluxe. Keto suita kane 1 dhome gjumi me krevat matrimonial, nje dhome ndenjeje, studio, kuzhine te stilit amerikan, banje, dhome garderobe dhe verande (disa prej dhomave per shkak te arkitektures nuk kane kuzhine).

Deluxe Major Suite (me pamje nga deti): Hoteli ka 2 suita te ketij tipi me siperfaqe 175m2. Keto suita kane 2 dhoma gjumi me krevat matrimonial qe komunikojne me dyer te brendshme, dhome ndenjeje, kuzhine te stilit amerikan (vetem ne njeren prej suitave), dhome garderobe, Jacuzzi, 2 banja, dhe verande 75m2.

 

Vilat:

Villa Grand (me pamje nga deti): Hoteli ka 3 vila dykateshe te ketij tipi me siperfaqe 380m2 te cilat kane pishine personale me ngrohje, te vendosura ne zone te veçuar afer detit. Vila ka 4 dhoma gjumi me krevat matrimonial ne katin e siperm dhe kuzhine te stilit amerikan/dhome ngrenjeje, dhome ndenje, dhome fitness, sauna dhe dhomen e personit te sherbimit ne katin perdhes. Po ashtu vila ka edhe verande.

Villa Deluxe (me pamje nga deti): Hoteli ka 5 vila dykateshe te ketij tipi me siperfaqe 230m2 te cilat kane pishine personale me ngrohje, te vendosura ne zone te veçuar afer detit. Vila ka 2 dhoma gjumi (njera me krevat matrimonial dhe tjetra me dy krevate te ndare) ne katin e siperm dhe 1 dhome gjumi me krevat matrimonial, kuzhine te stilit amerikan/dhome ngrenjeje dhe dhome ndenjje ne katin perdhes. Po ashtu vila ka edhe verande.

Villa Superior: (me pamje nga parku): Hoteli ka 10 vila dykateshe modernr te ketij tipi me siperfaqe 220m2, te ndertuara ne bllok (dy shtepi me hyrje te ndryshme nga njera tjetra) te cilat kane pishine personale. Kati i siperm ka: 2 dhoma gjumi me banje me vete. Keto dhoma kane edhe hapesira ndenjeje dhe ballkone te bollshem. Kati perdhes ka: kuzhine te stilit amerikan/dhome ngrenjeje dhe dhome ndenjje, dhome gjumi dhe banjo.

Restoranti ka 11 Restorante dhe 9 Pishina.

Në Restorantin Qëndror dhe në 10 restorantet A La Carte të hotelit, do të gjeni shërbim cilësor, ushqim të gatuar me kujdes dhe shumëllojshmëri. Restoranti Kryesor ka tre zona të dekoruara ndryshe, një pub irlandez dhe bar.

NE ÇMIM PERFSHIHET

 • Fluturimi direkt me Charter
 • Transfertat aeroportuale drejt resortit
 • Akomodimi në resort
 • Ushqim dhe pije të pakufizuara
 • Çadra, Zhezlongu dhe peshqirët
 • Bare
 • Restoratet
 • Aerobi
 • Animacion
 • Aerbi në ujë
 • Volejboll
 • Internet
 • Karaoke
 • Pishinë për Fëmijë
 • Librari
 • Mini Club
 • Muzikë LIve
 • Pishinë e Hapur
 • Kasafortë
 • Banja Turke
 • Sporte Ujore
 • Ajër i Kondicionuar
 • Aquapark
 • Basketboll
 • Gjuajtje me Shigjeta Klubi i Shëndetit
 • Jakuzzi
 • Klub Fëmijësh
 • Market
 • Mini Bar
 • Mini Disko
 • Show
 • Plazh Privat
 • Plazh me Rërë
 • Snack Bar
 • 9 Fusha TenisI
 • Woter Polo
 • Windserf

NE ÇMIM NUK PERFSHIHET:

 • Bilardo
 • Trajtime Trupi
 • Larje në të Thatë
 • Fax
 • Parukeri
 • Qendër Masazhi
 • Fotokopje
 • Telefon
 • Baby Sitter
 • Qendër Bukurie
 • Doktor
 • Trajtim Fëtyre
 • Lojëra Dhome
 • Lavanderi
 • Shrbim në Dhomë

You can send your inquiry via the form below.

AMARA DOLCE VITA

Trip Facts

 • Kemer
 • Charter
 • 5 yje
 • Ultra All Inclusive
 • Autobus
 • 20 kg valixhe +10 kg bagazh dore