Archive for Zoom TV

 • 23/01/2019

  NE BRENDESI TE KRYEQYTETIT ABDULHAMID

  "Payitaht Abdülhamid"ose "Kryeqyteti Abdulhamid", siç e tregon e tërë përvoja me serialet turke që trajtojnë temën historike të perandorisë otomane, ka ngjallur interes të madh për publikun shqiptar. Interesi ka të bëjë jo vetëm me personazhet historikë dhe epokën e cila ka ndikuar për 500 vite në jetën dhe mendësinë...

 • 27/05/2018

  7 TELENOVELA QE JU BEJNE TE BINI...

  Turqit i duan dramat dhe ky obsesion i veçantë kombëtar është një temë e gjithanshme që trajtohet në muzikë, televizion dhe film, ku tregimet e ekzagjeruara të dashurisë së përhershme gjithmonë janë në qendër të tyre.Si eksportuesi i dytë më i madh në botën e televizorit pas SHBA, filmat turk...

 • 08/02/2018

  SANREMO, SA KUSHTOJNE BILETAT?

  Këto netë që po zhvillohet Sanremo dhe polemikat për Ermal Metën dhe Francesco Moro-n kanë arritur pikun, a nuk e keni ndjerë dëshirën për të qënë të paktën një natë në atë sallë? Kjo sidomos mund të jetë ëndrra e fansëve të përjetshëm të festivalit dhe muzikës italiane, që në...

 • 17/12/2017

  KU U XHIRUA HITI “LAST CHRISTMAS” ?!

  Ndërsa e gjithë bota mban zi për vdekjen e Xhorxh Michael në Ditën e Krishtlindjeve (25 dhjetor 2016), radiot dhe televizionet transmetojnë videoklipin e këngës "Last Christmas", singel që u publikua ​​më 15 dhjetor 1984, duke shitur më shumë se një milion kopje dhe që çdo vit, gjatë festimeve të...