Archive for VERË

 • 05/07/2019

  KORFUZ: SI TE ZGJIDHNI ZONEN ME TE...

  Duket një konsideratë e parëndësishme, por duhet të bëni kujdes, sepse bërja e një gabimi në zgjedhjen e vendit ku do të shkoni, mund t'ju prishë pushimet. Shumë agjenci udhëtimi, për të siguruar një kontratë me norma konkuruese, krijojnë paketa të lira udhëtimi, duke zgjedhur destinacione jo komode për të qëndruar,...

 • 04/07/2019

  PUSHIMET NE GREQI NISIN NGA KORFUZI

  Korfuzi është ishulli grek më afër vendit tonë. Me të na ndan një distancë aq e shkurtër, sa mbrëmjeve nga brigjet e dy vendeve, shihen dritat respektive, të Sarandës dhe Korfuzit. Për shkak të afërsisë me brigjet tona, por edhe standarteve të shkëlqyera që ofron, prania e shqiptarëve që shkojnë atje...

 • 03/07/2019

  KU TE AKOMODOHENI NE MYKONOS, ZONAT ME...

  Nëse kërkoni të kuptoni se cila është zona më e mirë ku të qëndroni në Mykonos, përgjigjen do ta gjeni në këtë artikull. Mykonos është i famshëm për jetën e tij të natës, për këtë arsye është shumë e kërkuar nga të rinjtë, të cilët pëlqejnë të argëtohen në bare, lokale...

 • 03/07/2019

  MYKONOS, PARAJSA E PLAZHIT DHE ARGETIMIT

  Kozmopolitan, modern, spektakolare, i tepruar, me shumë fytyra, Mykonos është një nga ishujt më të famshme Cikladike në botë. Zgjidhet si destinacioni i pushimeve verore, çdo vit nga mijëra turistë nga e gjithë bota.Sidomos të rinj, tërhiqen nga plazhet e Mykonos, por më shumë nga mundësia për të gjetur vendin...

 • 02/07/2019

  NE MALTE, NDRYSHE NGA TE TJERET

  Sipas pushimeve që keni në mendje, duhet të zgjidhni mirë edhe vendin se ku do të akomodoheni në Maltë. Sa më të kujdesshëm të jeni në zgjedhje, aq më shumë do të përfitoni nga këto pushime, si nga ana ekonomike ashtu edhe nga kënaqësia. Në Maltë gjen për të gjitha shijet, që...

 • 01/07/2019

  COSTA BRAVA: KESHILLA SI TE ZGJIDHNI PUSHIMET...

  Costa Brava është një zonë shumë e veçantë e Spanjës, në gjendje të japë ndjesi unike për ata që e vizitojnë atë. Kjo shtrirje e bregdetit katalonas është e njohur për gjiret e saj, peisazhet e egra, fshatrat e simpatikë në bregdet dhe parqet natyrore; është një destinacion ideal për...

 • 08/06/2019

  10 GJERA QE DUHET T’I HANI PATJETER...

  Çfarë të hani në Antalya? Resorti që ju keni zgjedhur ofron gjithçka, pa limit dhe çdo gjë me shije. Por duke pasur parasysh se bufetë e hapura janë të mbushura plot e përplot dhe ju nuk do të keni kohë dhe mundësi t'i provoni të gjitha; duke patur parasysh edhe që...

 • 31/05/2019

  10 GJERA QE DUHET T’I BENI PATJETER...

  Po filloni të pyesni për Sharm el Sheikh-un dhe po ëndrroni botën nënujore? Po mendoni se kur është më bukur të shkoni atje, në vjeshtë apo në verë? Mos humbisni kohë! Kurdo që të shkoni, Sharmi ju pret krahëhapur, koralet dhe peshqit shumëngjyrësh gjithashtu.TRAVELBAR ju fton gjatë gjithë verës të shkoni...

 • 31/05/2019

  ÇFARE DUHET TE DINI PARA SE TE...

  Sharm el-Sheikh, parajsa e pushimeve në Egjipt, ju bën thirrje të shijoni detin e kristaltë dhe të kthjellët, ku ndodhet edhe një nga qendrat më të mira të zhytjes në botë, në të cilën mund të notoni bashkë me peshqit shumëngjyrësh. E vendosur në brigjet e Detit të Kuq, Sharm...

 • 28/05/2019

  ANTALYA: SI TE BESH PUSHIME PASANIKESH, PA...

  Gjithmonë me ardhjen e pranverës, njerëzit nisin e mendojmë për pushimet e sezonit të nxehtë dhe me një sy tek buxheti i familjes zemra shkon drejt Antalyas, kësaj perle të Mesdheut, që me paketën All Inclusive dhe Ultra All Inclusive ka firmosur suksesin e një turizmi në rritje.Ushqime pa limit,...

 • 28/05/2019

  ANTALYA, PERSE TA ZGJEDHIM PER PUSHIME

  E njohur si Perla e Mesdheut, Riviera Turke që sipas themeluesit të Turqisë është cilësuar si "vendi më i bukur në tokë", Antalya ka shumë për të jetuar. Me motin e bukur, hotelet luksoze dhe pamjet mahnitëse, Antalia është destinacioni perfekt për festën tuaj të verës. Antalya është vetëm një fluturim...

 • 24/05/2019

  ÇFARE DUHET TE DINI PARA SE TE...

  Përpara se të niseni për në Hurghada, është mirë që të keni disa informacione rreth saj.  Shkëmbinjtë nënujorë të koraleve dhe ujërat perfektë ngjyrë turkeze e kanë bërë Hurghadën, në Bregun e Detit të Kuq të Egjiptit, një qytet mjaft të pëlqyer turistik.Ky është vendpushimi më i preferuar me pesë...

 • 21/05/2019

  10 GJERA QE DUHEN BERE PATJETER NE

  Me gjiret e saj unike që i ngjajnë një akuariumi, malet e larta dhe historinë, Hurghada është një qytet që mund ta eksplorosh me çdo cep të saj. I famshëm për botën e saj nënujore, ky qytet është një nga zonat më të vizituara për turistët që duan të shijojnë...

 • 21/05/2019

  HURGHADA: ME E BUKURA E NGJYRES BLU

  Nëse ndiheni të lodhur nga Mesdheu, ekziston një qytet në veri të Afrikës, që ju josh me magjinë e Detit të Kuq! Ky qytet quhet Hurghada dhe përbën një nga destinacionet më të spikatura të viteve të fundit.E veçanta e plazheve të Egjiptit, është se aty mund të shkoni në...