Archive for Trip Advisor

 • DISNEYLAND, SI TE SHKONI DHE SA KUSHTON

  Në Disneyland Paris mund të shkoni direkt nga aeroportet: Nëse ndodheni në aeroportin Charles de Gaulle, apo në aeroportin Orly, është shumë e thjeshtë për të shkuar në Disneyland.Mjafton të merrni autobuzin Magical Shuttle Charles de Gaulle, ose autobuzin Magical Shuttle Orly, të cilët shkojnë direkt në Disneyland Paris dhe kushtojnë...

 • PUSHIME EKONOMIKE NE VJENE, ENDRRA E ÇDOKUJT

  Pushimet ekonomike në Vjenë tashmë janë një ëndërr për çdo udhëtar. Por a është vërtet e mundur kjo gjë në Vjenë, një nga vendet më elitare të Europës?Vjena, kryeqyteti i Austrisë, është konsideruar edhe si një nga qendrat kulturore dhe artistike të Europës dhe të gjithë besojnë se çmimet atje...

 • ÇFARE DUHET TE DINI PARA SE TE...

  Kur zbuloni një destinacion të ri turistik, menjëherë duhet të informoheni rreth tij.Suksesi dhe kënaqësia e një udhëtimi varet edhe nga fakti se sa të përgatitur jeni  për atë që do të gjeni.Në këtë shkrim do t’ju japim përgjigje disa pyetjeve që lidhen me Egjiptin.Çfarë duhet të dini përpara se...

 • DUBROVNIKU, ÇFARE TE BESH ME SHUME SE...

  "Nëse doni të shihni qiellin në tokë, shkoni në Dubrovik", thonte George Bernard Show. Nëse doni të shihni parajsën në tokë, ejani në Dubrovnik! Një qytet monumental që qëndron mbi një shkëmb mjaft dramatik me mure imponuese guri.Duke e parë nga brenda kuptoni se këtu lufta i ka lënë rrugë romancës,...

 • SOFJE, ÇFARE DUHET TE DINI PARA SE...

  Si është Sofja? A është vërtet ekonomike? A ia vlen të shkosh dhe ta shohësh? Më mirë transportin urban apo taxi?Para se të niseni për në Sofje duhet të dini disa gjëra të rëndësishme. Këtu do të ndajmë me ju disa këshilla që duhet t'i dini para se në niseni...

 • OROSKOPI 2019-12 UDHETIME PER 12 SHENJA

  Si do të jetë viti 2019 për të dashuruarit pas udhëtimeve? Horoskopi, shenjë pas shenje, zbulon ndikimet e planeteve në planet e udhëtimeve për vitin 2019.Besoni apo jo, këshillat e yjeve mund të jenë të dobishme për të zgjedhur destinacionin e duhur për këtë vit, në varësi të karakteristikave të...

 • SI TE LEVIZNI NE BEOGRAD: INFO, KOSTO...

  Si të lëvizni në Beograd duke shpenzuar pak lekë? Ja si të lëvizni nga aeroporti si dhe këshilla të tjera për të gjitha lëvizjet me makinë, në këmbë apo me mjetet publike. Hartat, oraret dhe abonetë.Kryeqyteti i Serbisë, Beogradi, ka marrë gjithnjë e më shumë vëmendjen e turistëve si nga...

 • CÔTE D’AZUR: KESHILLA UDHETIMI PER NE RIVIEREN...

  Ka disa arsye që shtyjnë mijëra turistë për të udhëtuar në Rivierën Franceze (Côte d'Azur) çdo vit. Qyteza të vogla, fshtra apo qytete të mëdha pasojnë njëra tjetrën duke dëshmuar një Francë magjepëse e të parezistueshme.Vendet e pushimit në bregdetin francez dhe Principata e Monakos janë të lidhura bashkë nga...

 • KUR TE SHKONI NE MYNIH: KLIMA DHE...

  Kur të shkoni në Mynih? Ja disa informacione për klimën dhe temperaturën muaj pas muaji. Zbuloni kohën më të mirë për të vizituar qytetin, periudhën kur kushton më lirë si dhe këshilla për ngjarjet dhe aktivitetet në çdo sezon.Mynihu, kryeqyteti i Bavarisë, është një nga qytetet më piktoreske në Gjermani...

 • FLUTURIMI ANULLOHET? A DUHET TE KERKOJME RIMBURSIM?

  Të gjithëve na ka ndodhur që të shkojmë në aeroport dhe të mësojmë se udhëtimi është anulluar.Shkaqet që mund të shpien në anullimin e një udhëtimi janë të ndryshme dhe për të shmangur këtë të papritur të pakëndshme, që mund t'ju prishë planet tuaja, çdo udhëtar duhet ta dijë se...

Page 1 of 2