Sunday October 20 2019

Archive for Sport

  • MOMENTET SPORTIVE QE PERCAKTOJNE ROMEN

    Nga ngjarjet historike, tek rivalitetet më të nxehta në futboll, Travel Bar ju drejton nëpër momentet sportive që kanë dhe vazhdojnë të përcaktojnë Romën.Shekujt, njerëzit, ngjarjet kanë lënë gjurmë dhe kanë ngritur historinë e Romës. Por ka edhe disa momente sportive që e kanë përcaktuar, apo na ndihmojnë të kuptojmë...

  • PARA SE TE SHIHNI NJE NDESHJE FUTBOLLI...

    Planifikoni për të parë një ndeshje futbolli ndërsa jeni në Barcelonë? Jo vetëm që kryeqyteti katalanas ka stadiumin më të madh të futbollit në Europë, por gjithashtu ka ekipin më të suksesshëm në botë.Nëse ju jeni një tifoz i sëmurë ose thjesht shkoni për të marrë pjesë në një argëtim...

  • SI PO PERGATITEN RUSET PER KUPEN BOTERORE

    Kampionati Botëror 2018 është gati të zbresë mbi Rusi dhe superfuqia është e vendosur të mirëpresë garën dhe tifozët e futbollit me një super stil. Ndeshjet do të zhvillohen në të gjithë hapësirën e Rusisë dhe 11 qytete pritëse po përgatiten ta kthejnë të gjithë këtë në joshje për ekipet...