Archive for Roma

 • 11/01/2019

  MOMENTET SPORTIVE QE PERCAKTOJNE ROMEN

  Nga ngjarjet historike, tek rivalitetet më të nxehta në futboll, Travel Bar ju drejton nëpër momentet sportive që kanë dhe vazhdojnë të përcaktojnë Romën.Shekujt, njerëzit, ngjarjet kanë lënë gjurmë dhe kanë ngritur historinë e Romës. Por ka edhe disa momente sportive që e kanë përcaktuar, apo na ndihmojnë të kuptojmë...

 • 29/08/2018

  NJE HISTORI E SHKURTER E FONTANA DI...

  Shatërvan më ikonik në Romë është një mrekulli për t'u parë. Një vepër prej 26 metrash e gjatë dhe 49 metrash e gjerë, e zbukuruar në stilin barok, shatërvani i Trevit, ose siç quhet në Romë e kudo tjetër "Fontana di Trevi" është një pamje e padiskutueshme për qytetin.I ndërtuar...

 • 20/01/2018

  10 GJERA PER T’U PARE NE ROME

  Çfarë duhet të shihni në Romë? Cilat janë vendet me interes për t'u vizituar? Çfarë të shihni në veçanti? Ja 10 gjërat për t'u parë në Romë dhe rreth saj, për të mos u humbur!Nuk ka turist në botë që nuk ka vizituar, apo ëndërruar një vizitë në kryeqytetin e...