Wednesday June 19 2019

Archive for Pushime verore

 • 18 ISHUJT E BUKUR TE GREQISE QE...

  Greqia është një nga ato vende që nuk ju mërzit kurrë duke e shëtitur. Me mijëra ishuj të vegjël dhe me shtrirjen e mrekullueshme në kontinent, është një vend që vetëm të shtohet dëshira ta vizitosh. Ky i yni, është një udhëtim në disa nga ishujt më të bukur të...

 • 10 GJERA QE DUHET T’I HANI PATJETER...

  Çfarë të hani në Antalya? Resorti që ju keni zgjedhur ofron gjithçka, pa limit dhe çdo gjë me shije.Por duke pasur parasysh se bufetë e hapura janë të mbushura plot e përplot dhe ju nuk do të keni kohë dhe mundësi t'i provoni të gjitha; duke patur parasysh edhe që...

 • 10 GJERA QE DUHET T’I BENI PATJETER...

  Po filloni të pyesni për Sharm el Sheikh-un dhe po ëndrroni botën nënujore? Po mendoni se kur është më bukur të shkoni atje, në vjeshtë apo në verë? Mos humbisni kohë!Kurdo që të shkoni, Sharmi ju pret krahëhapur, koralet dhe peshqit shumëngjyrësh gjithashtu.TRAVELBAR ju fton gjatë gjithë verës të shkoni...

 • ÇFARE DUHET TE DINI PARA SE TE...

  Sharm el-Sheikh, parajsa e pushimeve në Egjipt, ju bën thirrje të shijoni detin e kristaltë dhe të kthjellët, ku ndodhet edhe një nga qendrat më të mira të zhytjes në botë, në të cilën mund të notoni bashkë me peshqit shumëngjyrësh. E vendosur në brigjet e Detit të Kuq, Sharm...

 • ANTALYA: SI TE BESH PUSHIME PASANIKESH, PA...

  Gjithmonë me ardhjen e pranverës, njerëzit nisin e mendojmë për pushimet e sezonit të nxehtë dhe me një sy tek buxheti i familjes zemra shkon drejt Antalyas, kësaj perle të Mesdheut, që me paketën All Inclusive dhe Ultra All Inclusive ka firmosur suksesin e një turizmi në rritje.Ushqime pa limit,...

 • ANTALYA, PERSE TA ZGJEDHIM PER PUSHIME

  E njohur si Perla e Mesdheut, Riviera Turke që sipas themeluesit të Turqisë është cilësuar si "vendi më i bukur në tokë", Antalya ka shumë për të jetuar.Me motin e bukur, hotelet luksoze dhe pamjet mahnitëse, Antalia është destinacioni perfekt për festën tuaj të verës.Antalya është vetëm një fluturim...

 • ÇFARE DUHET TE DINI PARA SE TE...

  Përpara se të niseni për në Hurghada, është mirë që të keni disa informacione rreth saj.  Shkëmbinjtë nënujorë të koraleve dhe ujërat perfektë ngjyrë turkeze e kanë bërë Hurghadën, në Bregun e Detit të Kuq të Egjiptit, një qytet mjaft të pëlqyer turistik.Ky është vendpushimi më i preferuar me pesë...

 • 10 GJERA QE DUHEN BERE PATJETER NE

  Me gjiret e saj unike që i ngjajnë një akuariumi, malet e larta dhe historinë, Hurghada është një qytet që mund ta eksplorosh me çdo cep të saj. I famshëm për botën e saj nënujore, ky qytet është një nga zonat më të vizituara për turistët që duan të shijojnë...

 • HURGHADA: ME E BUKURA E NGJYRES BLU

  Nëse ndiheni të lodhur nga Mesdheu, ekziston një qytet në veri të Afrikës, që ju josh me magjinë e Detit të Kuq! Ky qytet quhet Hurghada dhe përbën një nga destinacionet më të spikatura të viteve të fundit.E veçanta e plazheve të Egjiptit, është se aty mund të shkoni në...