Archive for Health & Wellness

 • 13/02/2019

  PARFUMI QE VJEN NGA TRENDAFILI BULLGAR, LUKSI...

  Ka një sekret bukurie që vjen nga Bullgaria. Një sekret 400 vjeçar, një traditë shekullore e konvertuar në formula magjike. Famën e mori në Hollywood, ku pasi e përdorën Marilyn Monroe dhe Ava Gardner, shumë stilistë e futën në linjat e tyre, duke prodhuar parfume dhe kremëra të mrekullueshëm. Bëhet...

 • 10/01/2019

  KOZMETIKA MAROKENE- SEKRETE FEMRASH

  Maroku është i njohur për hamamet e tij tradicionale, ku vendasit shpesh shkojnë për një banjë gjallëruese me avull dhe pastrim. Ndërsa produktet franceze të kozmetikës dhe bukurisë janë të njohura në vend, ka edhe disa marka të mirënjohura marokene. Zbuloni bukurinë e re dhe kujdesuni për veten, duke shtuar disa...

 • 19/09/2018

  SEKRETET DHE KESHILLAT ME TE MIRA TE...

  Kur ne flasim për bukurinë në Turqi, e para gjë që na vjen në mendje janë sallonet ku, priten flokët, ato të manikyrit dhe pedikyrit dhe shumë e shumë shërbime bazike.Sidoqoftë, disa nga dyqanet e bukurisë në Turqi përqëndrohen tek produktet natyrore, që populli i ka përdorur në shekuj.Një klasik...

 • 14/03/2018

  ÇAJRA 100% NATYRORE KUNDER STRESIT

  Kanellë ka efekt qetësues, gjethet e sherebelës ju ndihmojë të qetësoheni, rozmarina lufton dhmbjen e kokës....Për të përfituar më të mirat e këtyre bimëve (dhe shumë më tepër) ne kemi përzgjedhur katër kombinime të ndryshme çajrash antistres me shije të mirë e mbi të gjitha shumë të shëndetshme.Ne i konsiderojmë...