Thursday November 14 2019

Archive for Europa

 • 10 GJERA PER T’U PARE PATJETER NE...

  Nuk është rastësi që Budapesti quhet edhe si "Parisi i Lindjes". Qyteti ka mjaft të përbashkëta me kryeqytetin francez dhe disa shenja të çojnë menjëherë tek Parisi: ka një lumë, që pret në mes qytetin e mbi të cilin ngrihen kështjella dhe pallate, ka kodër, të ngjashme me Montmartre mbi...

 • SI TE NDIHESH NE SHKODER SI SHKODRAN

  Kur vizitojmë një qytet, ne e shohim atë nga një këndvështrim i largët dhe pëlqejmë ato gjëra, që ne besojmë se janë më të bukurat dhe më interesantet. Por ne në Travelbar. al kemi një gjykim tjetër për mënyrën se si duhet të zbulojmë një qytet. Ne besojmë se çdo...

 • 10 GJERA PER T’U PARE PATJETER NE...

  Është e vështirë të shkruash diçka rreth Parisit, që ende nuk është shkruar. Adhuruesit e kryeqytetit francez janë të shumtë, si dhe kundërshtarët e tij. Gjithmonë është konsideruar si qendra e romancës, i njohur edhe si kryeqyteti i të dashuruarve, Parisi rezervon aktivitete të panumërta dhe vende për t'u vizituar,...

 • DANIMARKA NE 4 MINUTA VIDEO

  2019 do të jetë një vit i madh për Danimarkën. Nga shumë ekspertë të udhëtimit është konsideruar si vendi nr.1 në Botë për t'u vizituar. Merni frymëzimin e parë për Danimarkën nga kjo video plot ngjyra dhe emocion....

 • ZHABJAK- SHTEPIA E SKIVE FARE PRANE NESH

  Žabljak ( Zhabjaku) zemra e Parkut Kombëtar Durmitor, gjendet në pjesën veriore të Malit të Zi. Bukuria natyrore e zonës tërheq turistë dhe entuziastë të sporteve dimërore nga e gjithë bota. Këtu ka një numër karakteristikash që e bëjnë Žabljak-un një destinacion ideal për sportet dimërore. Më i dukshmi është fakti...

 • MOMENTET SPORTIVE QE PERCAKTOJNE ROMEN

  Nga ngjarjet historike, tek rivalitetet më të nxehta në futboll, Travel Bar ju drejton nëpër momentet sportive që kanë dhe vazhdojnë të përcaktojnë Romën.Shekujt, njerëzit, ngjarjet kanë lënë gjurmë dhe kanë ngritur historinë e Romës. Por ka edhe disa momente sportive që e kanë përcaktuar, apo na ndihmojnë të kuptojmë...

 • 10 ATRAKSIONET E PRAGES QE DUHET T’I...

  Çfarë të bëni në Pragë, ku të shkoni dhe çfarë të vizitoni? Kjo është pyetja e parë që i bëni vetes, menjëherë, sapo keni bërë gati biletën për udhëtimin tuaj për në Republikën çeke, ku ju pret një kryeqytet magjik dhe atraktiv.Duhen javë të tëra për të vizituar dhe shijuar...

 • KRISHTLINDJE NE PRAGE: PROGRAMI DHE KESHILLA

  Krishtlindjet 2018 në Pragë: zbuloni tregjet më të bukura të Krishtlindjeve, organizoni udhëtimin tuaj! Ne ju ndihmojmë me të gjitha informatat e dobishme për klimën, çfarë të shohim dhe çfarë të bëjmë në Pragë për Krishtlindje!Falë arkitekturës spektakolare të stilit barok dhe gotik, rrugët karakteristike me kalldrëm dhe orën e...

 • 10 GJERA QE DUHET T’I BENI PATJETER...

  Gjatë dekadës së fundit, Praga është bërë një destinacion i dashur për njerëz nga e gjithë bota. Nga zonat me bukuri natyrore në muzetë e çuditshme, hidhni një sy në dhjetë gjërat më të mira për të parë dhe bërë në këtë qytet interesant.Magjia e këtij qyteti fillon me legjendën...

 • 10 GJERA QE DUHET T’I SHIHNI ABSOLUTISHT...

  Çfarë të shihni në Mynih? Cilat janë vendet me interes për t'u vizituar? Çfarë të shihni në mënyrë të veçantë? Ja 10 gjëra për t'u parë në Mynih dhe përreth tij, që absolutisht nuk duhet t'i humbisni!I pasur me kopështe dhe pallate mbretërore, ky qytet është vërtet një mrekulli arkitektonike....

Page 1 of 4