Tuesday December 10 2019

Archive for Destinacione

 • VENEZIA, 10 PJATA TIPIKE, ME PAK SE

  Jeni në Venecia dhe doni të hani? Nuk ka problem! Stafi i Travel Bar është gjithmonë i lumtur "të shpëtojë" edhe turistët më të dhënë pas ushqimit, duke këshilluar pjatat më esenciale të kuzhinës veneciane, për t'i dhënë edhe gojës kënaqësinë që i takon. Pasi Venecia, nuk është thjesht vendi...

 • 10 GJERA QE DUHET TE SHIHNI E...

  Kanalet, gondolat, ndërtesat e lashta dhe maska ​​janë fjalët kryesore të Venecias, një qytet i traditave, tregimeve dhe legjendave. Venecia është qendra e rajonit të Veneto-s dhe së bashku me Trentino-Alto Adige dhe Friuli-Venezia Giulia ata formojnë Triveneto ose Tre Venezie.Venecia është qyteti italian i aftë për të transmetuar emocione...

 • SANREMO, SA KUSHTOJNE BILETAT?

  Këto netë që po zhvillohet Sanremo dhe polemikat për Ermal Metën dhe Francesco Moro-n kanë arritur pikun, a nuk e keni ndjerë dëshirën për të qënë të paktën një natë në atë sallë? Kjo sidomos mund të jetë ëndrra e fansëve të përjetshëm të festivalit dhe muzikës italiane, që në...

 • ÇFARE TE BESH NE SANREMO GJATE FESTIVALIT

  Çfarë mund të bësh në Sanremo gjatë Festivalit të muzikës italiane? E dimë të gjithë se komuna e vogël e Ligurias ka marrë gjithë famën dhe hapësirën mediatike sepse mirëpret, të gjitha edicionet e Sanremos-s, ngjarja muzikore më e ndjekur e muzikës italiane.Ju kujtojmë se periudha më e bukur për...

 • 8 VENDET KU MESHKUJT DHE FEMRAT FLIRTOJNE...

  Artin e joshjes e kanë në gjak, disa më shumë e disa më pak. Latinë, amerikanë apo mesdhetarë, meshkuj apo femra, të gjithë po nxjerrin "kthetrat". E sidomos në kohët moderne, ku interneti ka hapur të gjitha shtigjet.Ja për të gjithë ato që duan të shkojnë për pushime, një klasifikim...

 • 10 GJERA QE DUHET TE SHIHNI E...

  Nëse jeni në kërkim të një udhëtimi ku misteri dhe bukuria ecin pranë jush, ku dëshira për të vizituar monumente, xhamia dhe kisha shkon paralelisht me dëshirën për të shëtitur rrugëve të qytetit, për të bërë pazar në dyqanet tipike të tregut dhe për të ngrënë në restorantet buzë detit,...

 • ANNECY, ASGJE ME E MIRE SE PUTHJA...

  Për shën Valentinin tuaj mund ta merrni pa mëdyshje në konsideratë. Sigurisht që është një qytet shumë i bukur dhe cilësohet si qyteti më i mirë francez për jetuar. Për ju që mendoni ta kaloni këtu Shën Valentinin tuaj, ne mendojmë se ky është një propozim mjaft interesant.Annecy gjendet në...

 • BRUGES, VENDI PERFEKT PER PUTHJEN E SHEN...

  Gjërat më të mira në jetë janë free: një shëtitje në mbrëmje përgjatë kanaleve të Bruges. Kjo vlen sidomos për ushëtimin tuaj të Shën Valentinit. Bruges është qyteti i vetëm në botë, që mund t'ju bëjë të ndiheni, sikur në botë ekzistoni vetëm ju.Bruges është propzimi ynë i radhës, si...

 • SHEN VALENTINI: VERONA IN LOVE, QYTETI KU...

  Dita e Shën Valentinit po vjen dhe ju sigurisht po bëni planifikimet tuaja! A i keni gati mesazhet që do t'ia përcillni njeriut tuaj të zemrës? A keni bërë një listë të dhuratave të mundshme? Po sikur në vend të parfumeve dhe luleve të zakonshme, të planifikoni një udhëtim të...

 • 10 GJERA PER T’U PARE NE BARCELONE

  Çfarë duhet të shihni në Barcelonë? Cilat janë vendet me interes për t'u vizituar? Çfarë duhet të shihni në veçanti? Këtu janë 10 gjëra për t'u parë dhe për të mos u humbur në Barcelonë.Barcelona, ​​kryeqyteti i Katalonjës, është një qytet kozmopolit, aktiv, modern, por në të njëjtën kohë, i...

Page 4 of 6