Archive for Blog

 • 26/04/2019

  TRAVEL BAR PER PASHKE NE LUKSIN E...

  Ajo çfarë e dallon një turist dembel nga një turist të guximshëm, është dëshira për turizmin e aventurës. Në malet e Dolomiteve të Italisë, në zemër të Alpeve të Europës mund të provohet kjo ndjesi. Travel Bar, ka guxuar për t'u ngjitur atje. Në kohën kur pranvera po shpërthen gjithandej, duket...

 • 01/02/2019

  PSE BURRAT DUHET NDONJEHERE TE UDHETOJNE PA...

  Përpara se të nisej për në Amsterdam, me dy miqtë e tij (edhe ata të martuar), unë nxitova t'i hartoj burrit tim, një listë me destinacionet kryesore, sigurisht duke iu referuar ekspertëve të Travelbar.al. Duke menduar se atje do të rrinte vetëm 3 netë dhe 4 ditë, ku në njërën prej...

 • 03/01/2018

  LERENI GJELIN PA BLERE, UDHETONI PER VITIN...

  Tradita e gjelit të detit, natën e Vitit të Ri, është një traditë e bukur e shqiptarëve. Gjeli detit, aq i madh sa nuk e nxë as frigoriferi, përsheshi mënjanë, sallata ruse pa të cilën festa jonë nuk ka kuptim, byftekët, qoftet e patatet, byrekët dhe bakllavaja, rakia, vera e...