05/06/2019

ROYAL GARDEN SELECT & SUITE 5* / 499 €

Hotel All Inclusive luksoz ofron shërbimin dhe eksperiencat më te shkëlqyera gjatë gjithë qëndrimit tuaj. Royal Garden Select & Suite ndodhet në Konakli, në skaje të Maleve Taurus, përgjatë bregdetit të bukur mesdhetar dhe është vetëm 110 km nga aeroporti i Antalias dhe 40 km nga aeroporti Gazipasa. Hoteli është tepër i volitshëm për ju, pasi të gjitha atraksionet e Antalias janë në një distancë prej 14 kilometrash.

Detaje

  • 499 euro
  • ALL INCLUSIVE
  • Antalya
  • nisja 14 qershor
  • 6 netë/7dite

Informacion mbi dhomat: 
Dhomat e Royal Garden Select & Suite do t’iu bëjnë të ndiheni si në shtëpi me dekorimin luksoz dhe modern. Royal Garden Select & Suite ka 418 dhoma në total. Dhomat në të dyja ndërtesat, Select dhe Suit variojnë në tre kategori të ndryshme, suita Familjare (2+2 & 3+1 pax), dhomë Dopio dhe dhomë Ekonomike. Të gjitha dhomat janë dizenjuar sipas një koncepti arkitekturor modern, të mbuluara tërësisht me tapet dhe me ballkon standart. Dhomat janë të pajisura me kondicionerë, shërbim telefonik, televizor me transmetim satelitor HD, transmetim muzike, kuti të ndihmës së shpejtë (e disponueshme te recepsioni me pagesë ekstra), një minibar (pije që rifreskohen çdo ditë), tharese flokësh, krevat dysh ose francez. Dhomat kanë ose pamje nga deti, ose nga kopshti.

Bare & Restorante: 
Royal Garden Select & Suite iu ofron një udhëtim fantastik gastronimik me ushqimet më të shkëlqyera nga kuzhina turke dhe kuzhina të tjera ndërkombëtare. Hoteli, po ashtu përgatit kokteile te jashtëzakonshme, të cilat serviren në baret tona. Koncepti All-Inclusive aplikohet në hotel ndërmjet orës 07:00 dhe 24:30 dhe pijet alkoolike, joalkoolike, kokteilet dhe pijet e nxehta iu ofrohen të ftuarve me markat e zgjedhura nga hoteli. Hoteli ka 6 restorante – dy restorante kryesore, 4 restorante à la Carte dhe pesë bare.

Restorantet kryesore: Restorantet kryesore janë hapur në orën 07:00 – 10:00 për vaktin e mëngjesit, 12:30 – 14:00 për drekën dhe 19:00 – 21:00 për darkë. Bufeja vegjetariane dhe jo-vegjetariane është e disponueshme dhe ushqimi për bebet mund të përgatitet gjithashtu sipas një kërkese të veçantë.

Restorantet à la Carte: La Pergola (restorant italian), Lagos (restorant produktesh deti), restorant kinez, the Candle (restorant turk). Nje rezervim paraprak kërkohet për të gjithë restorantet à la Carte.

Beach Bar: 10:00 – 18:00 përditë. Ne iu rekomandojmë shumë të provoni gatimin tonë gözleme (një meze tradicionale turke) nga 10:30-12:30 dhe 15:30-17:30 çdo ditë.
Green Bar: 21:00 – 24:00. Duke qënë në hapësirat e hotelit, mund të përfitoni nga performancat live të DJ-it që vazhdojnë gjatë gjithë mbrëmjes.
Disco Bar: 23:00 – 24:00 çdo ditë.

Facilitete:
Aquapark për fëmijë dhe të rritur, pishinë të brendshme e të jashtme dhe një qendër Spa-je për t’u relaksuar.
Sporte: lojëra në plazh, lojëra në pishinë, gjimnastikë në ujë, backgammon, mësime kërcimi në belly dancing, aerobi, boccia, water polo, ping-pong, darts dhe një shesh lojërash për fëmijë.
Dhomë lojërash, bilardo. Supermarket, parukierë, internet café, qendër Spa-je (banjë turke, sauna, dhomë avulli, masazhe), lavanteri dhe asistenca e doktorit në shërbimin tuaj me pagesë ekstra.
Mini club për fëmijët. Wireless në holl, akses i lirë në palestër, një dhomë me TV dhe disko.

Share this:

About Travel Bar

WE LIKE TO TRAVEL! WE MAKE IT!

  • Website
  • Instagram
  • Email

Add Comment

3 × two =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.