05/06/2019

CRYSTAL ADMIRAL 5* SIDE / 525 EURO

Resort Ultra All Inclusive vetem 50 m nga bregu i detit ne Side dhe laget nga uji i kristalte i Mesdheut nga i cili ka mare dhe emrin  80 km nga Aeroporti nderkombetar i Antalias dhe  85 km nga qendra e ketij qyteti.

Detaje

  • 525 euro
  • Ultra All Inclusive
  • Antalya
  • nisja 14 qershor
  • 6 netë/7dite
Informacion per dhomat:
Hoteli ka ne total 837 dhoma, nga te cilat 694 jane me pamje nga deti dhe 143 me pamje nga parku, 801 dhoma jane me ballkon dhe 36 jane pa ballkon. Dhomat jane te ndara ne:
Dhoma standarte – keto dhoma jane te pajisura me: celes elektronik, sistem qendror ajrosjeje, TV, kanale muzikore, Wi-Fi, mini bar, kasaforte, linje direkte telefoni, tualet, telefon ne tualet, tharese flokesh dhe vaske.
Dhoma familjare Duplex – konsistojne ne 2 dhoma gjumi, qe lidhen me nje dere te brendshme ndermjet tyre, 1 tualet dhe jane te pajisura si dhomat standarte.
Dhoma Connection – 1 dhome eshte me shtrat dopio, me ballkon, dhe 1 tualet, ndersa dhoma tjeter eshte me 2 shtreter tek, pa ballkon. Dhomat jane te pajisura si dhomat standarte.
Suita Junior – 1 dhome gjumi, 1 dhome ndenjeje, 1 tualet. Jane te pajisura sikurse dhomat standarte.
Suita familjare Duplex – 2 dhoma gjumi, 1 dhome ndenjeje, tualet. Jane te pajisura si dhomat standarte.
Suita Senior – 1 dhome gjumi, 1 dhome ndenjeje, 1 tualet me Jacuzzi, dush, Tv Plazma, DVD-Player. Pajisjet e tjera jane si ato te dhomes standarte.
Suita De Luxe – 2 dhoma gjumi te ndara, 1 dhome ndenjeje, 2 banjo te ndara nga njera tjetra me dush, Jacuzzi, Tv Plazma, DVD-Player. Pajisjet e tjera jane si ato te dhomes standarte.
Suite Royal – 2 dhoma gjumi te ndara, 2 banjo te vecanta me vaske, Jacuzzi, Tv Plazma, DVD-Player dhe cdo pajisje tjeter si tek dhoma standarte.

Restorantet dhe Baret:
Hoteli ofron 8 restorante, ne te cilat ofrohet kuzhine turke, italiane, meksikane, ushqime deti:
Restorant Admiral – restoranti qendror, ne te cilin do te konsumohen dhe pjesa kryesore e vakteve te perfshira ne sherbimin Ultimate All Inclusive.
Aspendos Snack Restaurant – restoranti ku do konsumohen snacks te ndryshme.
Caretta Beach Snack Restaurant – perseri restorant ku mund te konsumoni snacks te llojeve te ndryshme.
Mexico a’la carte – ketu mund te provoni specialitete te shumta te kuzhines meksikane.
Venezia a’la carte – dhe pse ne Antalya per 1 – 2 ore mund te ndiheni si ne Venezia duke shijuar disa nga gatimet tradicionale te kuzhines italiane.
Istanbul a’la carte – do te gjeni specialitete te kuzhines turke.
Sailor a’la carte – gatime me prodhime deti dhe peshku ju presin vetem juve ne kete restorant.
Turkish Grill House – gatime tradicionale turke te zgares. 
Gjithashtu per te plotesuar kerkesat tuaja hoteli ka vene ne dispozicion 11 bare ku ju mund te provoni pije vendase dhe te importuara, koktejle nga me te ndryshmet: Vital Bar, Caretta Beach Bar, Patisserie, Lobby Lounge, Fuaye Bar, Lagoon Bar, Veranda Bar, Irish Cocktail Bar, Cafe Turca, Cosmic Disco Bar, Aspendos Bar.

Facilitete:
Hoteli ofron keto facilitete: aquapark, banje turke, sauna, dhome avulli, Jacuzzi, parking, kasaforte, shezllong, peshqire plazhi, lavanteri, pastrim kimik, internet cafe, lunapark, doktor, masazhe, SPA, shopping centre, qender fitnesi, bilardo, tenis, bowling, ping-pong, mini golf, basketboll, volejboll ne plazh, kanoe, serf, animacion.

Ekstra pagese
: telefon, faks, bouling, bilardo, lojra ne kompjuter, internet cafe, topa tenisi, raketa tenisi, ndricim i fushes se tenisit, sporte motorike ne uje, SPA< qender bukurie, masazhe, shampanje nderkombetare, vere dhe likjor i cilesise se larte, brendi, konjak, uiski, lengje te fresketa frutash, restorantet a’la carte / pagese ekstra 5EUR per person /.

Crystal Admiral Resort 5* Kemer

Share this:
Tags:

About Travel Bar

WE LIKE TO TRAVEL! WE MAKE IT!

  • Website
  • Instagram
  • Email

Add Comment

one × 2 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.