10 QYTETET ME TE MIRA NE BOTE PER TE “GJUAJTUR” FEMRAT

A po kërkoni një destinacion për udhëtimet tuaja, por e vetmja gjë që ju intereson është … të gjuani femra? Këtu kemi renditjen e 10 qyteteve në botë ku është mund ta bësh me lehtësi…..Nga Brazili dhe Argjentina në Itali, Spanjë dhe vendet e Europës Lindore, të gjitha këshillat për një festë si hamshorë të vërtetë!

Vajza nga bota

Ka nga ata që kërkojnë diellin, ka nga ata që udhëtojnë me motor, disa duan të zbulojnë kultura të reja, histori dhe art, të tjerë kërkojnë vende me diell dhe det të pacenuar. Ka nga ata që thjesht kërkojnë destinacione me kosto të ulët, apo disko për të bërtitur, apo vende të pakonceptuara … levat që lëvizin në tregun e turizmit janë kaq të shumta dhe arsyet për të udhëtuar kaq të ndryshme, sa do të duhej një jetë e tërë për t’i listuar të gjitha.

Por në mesin e shumë “levave”, pikërisht … ka nga ata që kërkojnë, shumë thjesht, … seks të lehtë! Po, nuk është çudi; në fund të fundit, vetëm mendoni rezultatin e një studimi, sipas të cilit mesatarisht njeriu mendon për seksin disa herë gjatë ditës … jo keq, eh?

Pra, ju që jeni single (apo edhe të martuara) dhe e keni mendjen vetëm aty, hidhni një vështrim në këtë renditje: ndoshta, ju tashmë mund të gjeni destinacion tjetër për pushimet tuaja!

Pozicioni 10: Buenos Aires - Argjentinë

vajza nga argentina

Pak habi për ndonjërin që priste ta gjente këtë qytet në pozita më fisnike, në të vërtetë Buenos Aires nuk është parajsa e “pjeshkave”.

Natyrisht, e gjthë bota është njëlloj, pra ka kudo gjithnjë e më shumë vajza të bukura, por le të themi se këtu përqindja nuk është shumë e lartë.

Në të vërtetë, vajzat kanë tendencë të jenë më tepër topolake se normalja dhe ndoshta kjo është arsyeja pse nuk është kaq e vështirë të shkosh deri në fund me to … thjesht duhet të ulësh pretendimet e tua për një çast, ose … ose të kesh fat.

Sigurisht, nëse nuk jeni një dashnor i vërtetë latin … atëherë çdo qytet është i mirë!

Pozizione 9: New Jork - SHBA

vajza nga new jorku

Ndoshta quhet “The Big Apple” por nuk meriton më shumë se vendi i 9. Në të vërtetë, metropoli është i mbushur me gra dhe madje të bukura, vetëm se duhet të jemi të kujdesshëm ndaj rregullave të takimit.

Në fakt, nëse doni të “gjuani”, duhet të merrni portofolin në dorë. Po, sepse në New Jork njeriu duhet të paguajë çdo gjë: taksinë, darkën, hyrjen eventuale në klub, teatër apo disko, pijet, dhe ai duhet ta sjellë vajzën në shtëpi, gjithmonë me shpenzimet e tij.

Por kjo nuk është e mjaftueshme: sepse nuk është e mjaftueshme që ju, mashkulli, të paguani për çdo gjë! Nëse nuk zgjidhni një restorant, madje restorant të shtrenjtë, ju menjëherë do etiketoheni si “cheep” dhe….. lamtumirë!

Çfarë është e mira? Nëse takimi nuk po shkon siç e prisnit, mund t’i kërkoni femrës rimbursim të parave që keni shpenzuar, sapo ta nuhasni se nuk keni gjë në tërezi. Sa më shpejt, aq më mirë.

8 pozicioni: Rio - Brazil

Femrat ne Brazil

Të mos bëhemi hipokritë … nëse mendoni për vithet, a nuk ju shkon mendja tek femrat braziliane? Po, apo jo? Nëse këtij konstatimi i shtojmë edhe rezultatet e një sondazhi, sipas të cilit vajzat braziliane, janë zgjedhur si “më të lumturat e botës”, atëherë është e natyrshme të pretendosh që këto vajza do ta shtojnë lumturinë!

Në përgjithësi, qyteti i Rio-s është vërtet i shkëlqyer: njerëzit janë miqësorë si në asnjë vend tjetër në botë, vendet dhe peizazhi është i mrekullueshëm dhe gratë, shumë tërheëse!

E bukura është, se ka braziliane për të gjitha shijet: të bardha, të zeza, e mulate, të gjitha të lidhura nga një veçori e jashtëzakonshme: nëse jeni duke lexuar këtë pjesë dhe kanë kaluar 54 sekonda, e keni kuptuar tashmë…

Sigurisht, nëse kërkoni “vajzat e dobëta”, jeni në vendin e gabuar. Në të kundërt, keni gjetur parajsën: vajzat braziliane në fakt i krijojnë vithet duke ngrënë shumë e duke i palestruar çdo ditë në palestër, pa hequr dorë nga rrumbullaksia e tyre proverbiale. Gjithashtu, përgjithësisht flasin shumë mirë anglisht, prandaj qasja nuk duhet të jetë aq e komplikuar.

Janë shumë të hapura për biseda, por dinë gjithashtu edhe si të tërhiqen, me një shuplakë, nëse ju po avanconi më shpejt se ç’duhet. Në jug të Rio-s, situata është edhe më e mirë…., por provojeni për ta besuar!

Pozicioni 7: Roma - Itali

vajzat tifoze Rome

Italia përfaqësohet në këtë renditje nga Roma, kryeqyteti i saj.
Roma ofron dy ide për takime romantike, duke ecur nëpër rrugët e qendrës, do të shohësh patjetër vajza tepër të bukura, ose mund t’i takosh në mbrëmjet e shfrenuara nëpër club-e dhe disko. Kështu, mes vajzave vendase dhe turistëve, është vetëm sikleti i zgjedhjes!

E vetmja pikë, e cila për disa mund të jetë pozitive e për të tjerët më pak, është se zonat e natës, si dhe club-et dhe diskot, kryesisht frekuentohen nga vajza shumë të reja, pak më shumë se 18 vjeç, apo të mitura shumë të zhvilluara! Bëni kujdes, sepse kurrë nuk do ta besonit se janë kaq të reja!

Pozicioni 6: Timisoara - Rumani

vajze nga rumania

Natyrisht që nuk mund të mungonte vendi që shihet nga shumë njerëz si destinacioni ideal  …..le të themi i “turizëm për të gjuajtur”

Vajzat rumune në imagjinatën kolektive janë të bukura, me një lëkurë shumë të pastër dhe një shprehje natyrale joshëse. Për të forcuar pozicionim e Timishoara-s ka disa numra mbresëlënës që shpjegojnë:

  • Raporti midis burrave dhe grave është 1 deri në 5;
  • Timisoara është një qytet universitar, me mbi 100.000 studentë, nga të cilët
  • 75% janë gra.

Ok, tashmë ju kemi bindur …

Pozicioni 5: Stokholm - Suedi

vajza suedeze

Vajzat në Stokholm mund të krahasohen vetëm me vajzat ruse apo ukrainase sa i takon bukurisë. Eshtë e vërtetë, krahasuar me vajzat nga lindja, nuk është e vështirë të gjesh edhe bjonde të lyera, ose vajza super të trukuara, por në përgjithësi ato janë siç i imagjinojmë, ose siç i shohim në kopertina: Pjeshka!

Për të rritur shanset për një qasje “fitimprurëse” me vajzat suedeze, duhet të keni parasysh se meshkujt suedezë janë ekstremisht të ndrojtur.

Nëse luani mirë kartat tuaja, thjesht bëhuni simpatikë dhe i këndshëm (jo shumë, sepse ata kënaqen kollaj) dhe do të jeni në rrugën e duhur.

Një pikë në favorin tuaj, nëse keni karakteristika mesdhetare: lëkurë të zeshkët, flokë ngjyrë kafe, ndoshta kaçurrela, do t’i bëni që të çmenden vajzat suedeze.

Club-et suedeze duken si pallate Playboy: qindra vajza të bukura, bjonde platini që tundin kokën me ritmet e muzikës, mjaft e vështirë të gjesh një të shëmtuar. Prandaj, mos u turpëroni, por hidhuni në veprim, aventura e jetës suaj mund të jetë në një qoshe!

Pozicioni 4: Costa del Sol - Spanjë

Costa del Sol në jug të Spanjës, në Andaluzi, është me të vërtetë një nga vendet më magjike në botë. Kilometra të tëra të bregdetit, me tiparet më të mira të Mesdheut dhe tiparet tipike të Spanjës, ku gjejnë strehën e tyre turistë nga e gjithë bota.

Nga Malaga në Marbella, duke kaluar nëpër Torremolinos, Buenalmadena, Fuengirola, plazhet dhe rrugët janë mbushur me vajza të bukura spanjolle, me  kostum banjo, në patina, biçikleta apo në këmbë. Bëni kujdes: prej buzëqeshjes së tyre, rrezik të braktisni gjithçka në një moment, madje të ndryshoni edhe kombësinë.

Fama e tyre si “caliente” vjen ga realiteti: vajzat spanjolle janë me të vërtetë simpatike, të hapura për biseda, shumë të pëlqyera, shoqe dhe shoqëruese mjaft të mira, dashnore të zjarrta e pasionante, me linja fantastike e lëkurë të zbukuruar nga dielli i nxehtë i Andaluzisë, me tipare somatike midis maureve dhe europianëve që u japin atyre një bukuri që është me të vërtetë e vështirë t’u rezistosh.

Në këtë pikë duhet të shtojmë se u pëlqejnë aventurat, e duan jetën e natës dhe u pëlqen të pijnë duke u bërë edhe më mahnitëse. Dhe ju e dini, alkooli është shpesh aleati juaj më i mirë …!

Siç e përmendëm, nëse zgjidhni si destinacionin tuaj Costa del Sol, rreziku i vetëm është që të mos dëshironi të ktheheni!

Pozicioni 3: Kiev - Ukrainë

vajza nga ukrania

Pothuajse të gjitha listat e këtij lloji përfshijnë Kievin si qytetin me vajzat më seksi në botë. Me sa duket, do të ketë një arsye …

Janë vajza që s’i kemi ndeshur as në ëndërrimet më “wild”, të cilat, duke sfiduar të ftohtin e akullt, shëtisin nëpër rrugë me pantallona shumë të shkurtëra, duke treguar të pasmet dhe sjelljen e tyre.

Nuk janë shumë të qeshura, të jemi të sinqertë, por mesa duket klima u ka kalitur shpirtin dhe karakterin……, por për sa kohë ata janë kaq joshëse, çdo gjë shkon!
E bukura ndodh në mbrëmje, në klubet e natës: vështirë se do të shihni në jetën tuaj një përqëndrim të tillë |të pjeshkave” flokëverdha, të veshura në mënyrën më provokuese të mundshme, teksa fillojnë kërcimin sexy, duke e përqëndruar shikimin e tyre mbi ju. Do ta keni shumë të vështirë të qëndroni si gur…. në gjithçka!

Mos kini frikë ta lëshoni veten nëpër “lojra”, ata i pëlqejnë njerëzit me inisiativë, por edhe dinjitozë. Madje ata, pavarësisht nga të ftohtit, janë mjaft pasionante.

Pozicioni 2: Odessa - Ukrainë

vazja nga Odesa Ukranie

Odessa është pak si vendpushimi veror rus dhe ukrainas: tani mund të imagjinoni se çfarë ju pret në një vend të tillë.

Ndryshe nga Kievi, në të cilin rrugët e qendrës nuk janë aq të mbushura me vajza, të cilat zakonisht derdhen në klubet e natës, në Odessa në çdo kohë të ditës, në çdo vend, engjëj me flokë të bardhë dhe sy ngjyrë të çelur, jo më të shkurtra se 1.70 dhe praktikisht me një përqindje mbipeshe që kufizohet në zero, janë atje duke pritur për një ndonjë mesdhetar për ta rimorkiuar.

Jini të kujdesshëm, sepse edhe këtu ju duhet të mbushni portofolin … lokalet, restorantet dhe argëtimet e ndryshme këtu kushtojnë sa qimet e kokës, por nëse mund t’i përballoni ato, ta dini se “loja” bëhet më e lehtë!

Paralajmërimi i fundit: mos nxitoni shumë, por edhe mos insistoni shumë. Odesa në fakt është plot me turistë. Dhe vajzat, të cilat nuk janë fare budallaçka, i dinë shumë mirë arsyet e një pranie kaq masive. Dhe mbi të gjitha, “ata e mbajnë thikën në anën e dorezës”! Dhe nuk do të hezitojnë ta përdorin atë …

Pozicioni 1: Moskë - Rusi

vajzat ruse

Beqarë, apo të martuar, nga e gjithë bota, jeni të mirëpritur në Eden! Nëse po kërkoni vajza ekstremisht të bukura, të disponueshme, të gatshme për të mos u angazhuar shumë dhe që e dinë se si t’ju bëjnë të lumtur për një natë, Moska është qyteti juaj.

Do tju pëlqejë ndjenja e të jetuarit në një ëndërr, një nga ato ëndrrat që përsëriten, ku jeni të rrethuar nga modele dhe bionde mahnitëse, me sytë akullnajorë dhe fizikun e gdhendur si një skulpturë akulli, të cilat ju shikojnë dhe ju buzëqeshin, duke iu përgjigjur ” ftesës për një pije”, dhe ndoshta pas pijes, kalon një natë jashtë me ty …

Por pjesa më e mirë vjen pas natës, kur të vini në vete dhe ta kuptoni se nuk ishte ëndërr, se ishte e gjitha e vërtetë, një e vërtetë që nuk fsheh asgjë të pakëndshme…

Vajzat moskovite janë shumë të drejtpërdrejta dhe të sinqerta, ata nuk denjojnë të t’i hedhin sytë nëse nuk i pëlqen, por nuk kanë fare skrupuj në qoftë se ju jeni tipi i saj.

Ata i duan meshkujt e veshur mirë, jo të çrregullt, je ok nëse ke mjekër, por jo shumë të gjatë, pëlqehen shumë edhe meshkujt me flokë të gjatë, por të sistemuar, mund të kesh edhe pak bark, por jo shumë të shëndoshë.

Shumica e tyre flasin mirë anglisht, por ka edhe përjashtime! Edhe këtu, kostoja e jetesës sigurisht nuk është e ulët, por për disa kënaqësi të caktuara, të dashur miq duhet të paguani … dhe cilësia është absolutisht numri 1!

© Ndalohet kopjimi ose riprodhimi i të gjithë materialeve, si tekst apo audio, ose fotove pa lejen e autorëve!

Për fotot ilustruese, ndonjëherë jemi të detyruar të përdorim fotografi nga interneti. Nëse kjo gjë prek interesin e personave të interesuar, na sinjalizoni dhe ne menjëherë do i heqim ato!

Share this:
Tags:

About Travel Bar

WE LIKE TO TRAVEL! WE MAKE IT!

  • Website
  • Instagram
  • Email

Add Comment

3 × one =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.