OROSKOPI 2018 : YJET KESHILLOJNE UDHETIME SIPAS ÇDO SHENJE

Viti 2018 nuk do të jetë një vit dembel. Shikoni destinacionet më të mira për të udhëtuar për secilën shenjë të zodiakut, sipas Skyscaner. Udhëtime në kërkim te vetes, aventurës, apo ndryshimit të së ardhmes. Zbuloni më shumë…

1. Dashi : Tenerife

Për Dashin, viti 2018 do të jetë një vit pasionesh, zbulimesh të reja, dashuri me shikim të parë: Atëherë përse të mos presin për dashurine në Tenerife, në hijen e një peme palme? Me shkathtësinë dhe vetëbesimin e atyre që i përkasin kësaj shenje.

2. Demi: Helsinki

Të lodhur dhe në kërkim të stabilitetit, ata që i përkasin shenjës së Demi mund të gjejnë frymëzim në skenat me dëborë të Helsinkit, kryeqytetit të Finlandës. Për ta, viti 2018 do të jetë një vit i qetë, i reflektimit, i paqes së brendshme: cili vend më i mirë sesa një qytet mikpritës dhe krijues, plot me stimuj?

3. Binjakët: Pekin

2018, për Binjakët, do të sjellë me të shumë kënaqësi dhe arritje të qëllimeve të pabesueshme. Ata do të shtyjnë veten përtej kufijve të tyre, që i përkasin këtij segmenti të zodiakut. Kjo është arsyeja pse udhëtimi i përsosur për ta duket larg, në Pekin, midis një shëtitjeje në Murin e Madh të Kinës dhe një autobiografie në Sheshin Tiananmen, më i madhi në botë.

4. Gaforrja: Zanzibar

Për anëtarët e shenjës së Gaforres, Skyscanner sugjeron një udhëtim në Zanzibar, destinacioni i përsosur për të rigjeneruar dhe për të gjetur çdo gjë të bukur është mbajtur brenda zemrës së tyre. Pas një viti të zënë me pune si 2017, viti 2018 do të jetë plot kënaqësi nga këndvështrimi i biznesit. Dhe rimbushja e baterive para se të zhyten në rutinë është thelbësore.

5. Luani: Marrakech

Për Luanin, viti 2018 do të jetë një vit dashurie, midis pasioneve dhe pasojave. Për ta, destinacioni i përsosur – me romancën dhe magjinë e saj – është Marrakech Marok. Një destinacion ekzotik, të cilin nuk mund të mendoni, por një surprizë të vërtetë për këdo që vendos ta vizitojë atë.

6. Virgjëresha: Bali

Anëtarët e shenjën Virgjëresha do të vihen në provë në 2018. Është e rëndësishme të qëndroni larg grindjeve dhe polemikave, në familje ose në punë. Kjo është arsyeja pse destinacioni është Bali, vendi i duhur për të gjetur paqe të brendshme mes një sesioni të yoga në Ubud, duke ecur në fushat e orizit në zemër të ishullit dhe një shfletim mësimesh përgjatë bregdetit në perëndim.

7. Peshorja: Porto

Në 2018, Peshorja do të shpërblehet me sakrificat e vitit 2017. Do të vijnë surprizat dhe entuziazmi do të kthehet, por edhe pak nostalgji: udhëtimi ideal është në Porto, qytet i Portugalisë që nuk njeh melankolinë dhe që është një bashkim i gëzimit dhe kreativitetit, ushqimit të mirë dhe klimës së këndshme.

8. Akrepi: New York

Për Akrepin, që kapet mes një mijë angazhimeve, ju shpesh i humbni mundësitë më të mira, keni nevojë për një qytet të mbushur me stimuj dhe energji. Dhe cili vend është më i mirë se New Yorku? Aty mund të gjeni një sërë ngjarjesh, ekspozita dhe koncerte.

9. Shigjetari: Praga

Konfirmimet afektive presin Shigjetari në 2018, por gjithashtu ngjarje të rëndësishme të lidhura me punën. Udhëtimi ideal? Një fundjavë në Pragë me miqtë, për të forcuar lidhjen e miqësisë. Ose, mund të shkosh me gjysmën tënde për ta forcuar atë marrëdhënie.

10. Bricjapi: Moska

Triumfet, sukseset në punë, qëllimet e arritura: 2018 për anëtarët e shenjës së Bricjapit duhet të kremtohet! Vendi i përkryer për ta bërë këtë është Moska, me Sheshin e Kuq dhe me shumë monumente që fduhet t’i zbuloni.

11. Ujori: Amsterdami

Ujori është një shpirt i lirë, plot entuziazëm. Dhe, 2018 është duke pritur për të me dëshirën e tij për autonomi dhe krijimtarinë. Është mundësi e drejtë kjo, të shkosh në zbulimin e Amsterdamit, një qytet i gjallë me energji ngjitëse.

12. Peshqit: Katania

Ata që i përkasin shenjës së Peshqive duhet të gjejnë frymëzim, ndryshime, projekte të reja për të provuar veten. Për të ndërtuar horizonte të reja, këshilla është që të fillojë nga pa humbur kohë: Catania është afër, është e bukur, ajo strehon ndikimet e shumë kulturave. Dhe është një burim i përsosur frymëzimi.

LEXO EDHE:

Share this:
Tags:

About Travel Bar

WE LIKE TO TRAVEL! WE MAKE IT!

  • Website
  • Instagram
  • Email

Add Comment

2 × 3 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.